Co znaczą drobne ogniska naczyniopochodne w obrębie OUN?
Witam, bardzo proszę o pomoic w interpretacji wyniku MR Głowy. wnioski z badania drobne ogniska naczyniopochodne w obrębie OUN. zmiany zapalne zatok obocznych nosa. czy to coś poważnego.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Przyczyny chrapania
Chrapanie to bardzo uciążliwy problem - szczególnie dla osoby, która nie może przez to spać. Jakie są przyczyny chrapania? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik.
Nic strasznego, przemawia to za chorobą drobnych naczyń , można suplementować ( preparaty z koalicji dr Ratha)
Witam!
Drobne ogniska naczyniopochodne w istocie białej mózgu są wynikiem mikroudaru, czyli zablokowania drobnego naczynka. Praktycznie z tym niewiele można zrobić, są to raczej "przypadkowe odkrycia", co najwyżej mogą zasugerować profilaktyczne obniżenie lepkości krwi. Wcześniej należy dokładnie wyjaśnić przyczynę tych zmian: naczyniowe czy demielinizacyjne?
Powodzenia
W. Łuczkowski.