Co znaczą drobne ogniska naczyniopochodne w obrębie OUN?

Witam, bardzo proszę o pomoic w interpretacji wyniku MR Głowy. wnioski z badania drobne ogniska naczyniopochodne w obrębie OUN. zmiany zapalne zatok obocznych nosa. czy to coś poważnego.

Nic strasznego, przemawia to za chorobą drobnych naczyń , można suplementować ( preparaty z koalicji dr Ratha)

Witam!
Drobne ogniska naczyniopochodne w istocie białej mózgu są wynikiem mikroudaru, czyli zablokowania drobnego naczynka. Praktycznie z tym niewiele można zrobić, są to raczej "przypadkowe odkrycia", co najwyżej mogą zasugerować profilaktyczne obniżenie lepkości krwi. Wcześniej należy dokładnie wyjaśnić przyczynę tych zmian: naczyniowe czy demielinizacyjne?
Powodzenia
W. Łuczkowski.