Jaka jest interpretacja wyniku badania echa serca?

Witam. Proszę o interpretacje wyników echa serca. Nie znam skrótów i znaczenia przekroczonych norm. Czy są przekroczone znacznie? Czasami czuje lekki ból w klatce i osłabienie. Nie ukrywam, że mam dużo stresów i zaburzenia lękowe. wymiary Normy (mm) Aorta – op/wst. 31/29 20-37 Lp ap/area 41/20 19-40/20 LK rozk 53 37-57 LK sk 37 26-35 PMK 11 6-11 TśLK 10 6-11 PK (4CH) 40 20-43 Acct 148 TAPSE 22 EF 50-55 Pow. 55%

Witam, abstrahując od wyników - które powinien Panu wyjaśnić lekarz Pana badający to jeżeli ma Pan zaburzenia lękowe i dużo stresu zaburzenia pracy serca prędzej czy później się odezwą. Dlateg położył bym na Pana miejscu nacisk na te dwie dolegliwości, które należy pokonać niefarmakologicznie.
Pozdrawiam