Jaka jest przyczyna bólu podbrzusza?

Witam byłam w szpitalu z powodu ostrego i nagłego bólu podbrzusza, na początku nie mogłam zlokalizować gdzie najbardziej boli, potem doszedł bol pleców i bardziej odczuwałam bol na środku I po prawej stronie podbrzusza w szczególności jak prawa strona była dotykana i puszczana,brak apetytu, temperatura 37,8. Z czasem bol się zmniejszal bolało lecz już nie był tak ostry jak wcześniej. W wynikach krwi CRP 135, a WBC 17,4, reszta okej. W moczu duża ilość bakterii. USG płyn po prawej stronie podbrzusza. Badania ginekologiczne dobre. Podejrzewali wyrostek lecz lekarz stwierdził, że skoro mogę zginac prawa nogę i nie czuje już takiego bólu, nie mam mdlosci I mogę normalnie chodzi to, to na pewno nie wyrostek lecz pewnie pęcherz. Teraz podbrzusze mam obolałe lecz nie boli bardzo. Boli tylko bardziej po prawej stronie jak lekko naciskam w szczególności jak puszczam rękę , ale bol da się wytrzymać. Przy kaszlu boli bardziej środek brzucha. Został mi przepisany antybiotyk. Zastanawiam się czy to na pewno nie wyrostek skoro przy naciskaniu boli mnie po prawej stronie i czy lekarz dobrze zrobił mówiąc, że to pęcherz moczowy skoro mocz normalnie oddaje bez żadnego bólu. Czy takie wyniki i objawy mogą zagrażać życiu?

WitamTrochę podzielałbym Pani obawy.Tym niemniej kwalifikacja do leczenia operacyjnego należy do chirurga.