Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest przyczyna palącego bólu w klatce piersiowej?

 Jestem dziewczyną, mam 16 lat i martwi mnie ból w klatce piersiowej. A wygląda on tak: czuje jakby mi ktoś tam ognisko rozpalił i jest taki dziwny ból, kłuje i pali. Przy tym mam duszności i zawroty głowy. Żadnego wysiłku fizycznego nie było, nie ćwiczyłam nie biegałam tylko siedziałam albo leżałam. Taki ból miałam już kilka razy. Trwa on ok. 10 minut. Co to może być? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Obowiązki lekarza w leczeniu chorób serca

W leczeniu chorób serca ważna jest motywacja pacjenta, ale także odpowiednie poprowadzenie przez kardiologa. Prof. Janina Stępińska udziela informacji na temat zadań dobrego lekarza oraz informuje, czego powinniśmy od niego wymagać.

Witam serdecznie!
Ból w klatce piersiowej może być objawem wielu chorób. Zwykle uważa się, że dolegliwości związane są z chorobą serca, ale ze względu na Twój młody wiek bardziej prawdopodobne są choroby innych układów.
Jako że Twój opis nie jest charakterystyczny dla żadnej jednostki chorobowej, trudno ocenić co może być przyczyną bólu. Do najczęstszych zalicza się refluks żołądkowo-przełykowy, nerwicę. Do postawienia ostatecznego rozpoznania konieczna jest jednak wizyta u lekarza rodzinnego lub u pediatry (lekarza, który Ciebie prowadzi). W trakcie wizyty lekarz wypyta Cię dokładnie o charakter bólu, sytuacje, kiedy się pojawia, kiedy ustępuje. W celu wykluczenia patologii w obrębie serca najprawdopodobniej będziesz miała wykonane EKG. Na tej podstawie będzie można ustalić przyczynę Twoich dolegliwości.
Pozdrawiam.
 

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy