Jaka jest przyczyna powstawania trądziku różowatego?

Witam, moje pytanie dotyczny przyczyny powstawania trądziku różowatego, mam go od lutego tego roku,zdiagnozowany w maju. Rumień pojawił się praktycznie z dnia na dzień a zbiegło się to w czasie z przyjmowaniem dostinexu na zbicie prolaktyny po 7 dniach od pierwszej dawki dostałem rumieni, czy mogło do tego dojść z powodu zaburzeń hormonalnych? Dodam że nie miałem bardzo podwyższonej prolaktyny a lek mógł ją zbić praktycznie do zera co wiąże się z podwyższonym testosteron

Dzień dobry, nie istnieje jedna przyczyna odpowiedzialna za powstawanie trądziku różowatego. Problem z uwagi na swoją złożoność mogą powodować m. in.: predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia dieta, zaburzenia gospodarki hormonalnej. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.