Jaka jest przyczyna zmian trądzikowych?

Witam. Mam 20 lat i od około 5 borykam się z problemem trądziku. Jego występowanie zamiast ustępować z czasem coraz bardziej się nasila. Korzystałam z porad dermatologa, leczenie (zewnętrzne: maści, kremy, toniki) dawało jednak krótkotrwały efekt. Obecnie moja skóra pełna jest zmian trądzikowych oraz blizn, na zmianę przetłuszczona i przesuszona. Zauważyłam, że jej stan znacząco pogarsza się w ostatnich dniach cyklu menstruacyjnego. Najbardziej zależy mi na ustaleniu przyczyny swojego problemu.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Proszę odwiedzić lekarza medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów, które są w stanie oczyścić twarz, złuszczyć martwy naskórek, ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum (które w dużej mierze przyczynia się do powstawania zmian). Lekarz dobierze odpowiednią dla Pani metodę leczenia oraz pokieruje jakie badania warto wykonać. Ponadto na blizny potrądzikowe polecam serię zabiegów laserem eCO2.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, nie ma jednej konkretnej przyczyny powstawania trądziku. Zazwyczaj jest to szereg czynników, które w części nie są zależne od naszych działań. By móc ustalić przyczyny i spróbować je wyeliminować warto rozważyć konsultację dermatologiczną lub kosmetologiczną, podczas której po dokładnym obejrzeniu skóry oraz zebraniu wywiadu obejmującego prowadzony przez Panią tryb życia, sposób odżywiania się, sposób stosowanej pielęgnacji, specjalista postara się zaproponować dedykowane dla Pani przypadku działania. Częstym problemem skór trądzikowych - z nasilonym łojotokiem jest jednoczasowe ich odwodnienie na skutek działania silnych substancji przeciwtrądzikowych. Wpadamy wówczas w błędne koło pielęgnacyjne, pozbawiamy skóry warstwy ochronnej, wzmagamy łojotok a tym samym nasilenie zmian zapalnych. Cała pielęgnacja powinna być odpowiednio wyważona. Dlatego w tym przypadku powinniśmy zaufać doświadczonemu specjaliście. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.