Jaka jest skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Czy działają już od pierwszej tabletki?

Witam serdecznie. Od 16 grudnia biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Czy prawdą jest, że są one skuteczne od pierwszej tabletki (w tym sensie, że przykładowo - kochając się już 18 grudnia mój narzeczony może mieć we mnie wytrysk)? Proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne działają już od pierwszej tabletki, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki. Pierwsza tabletka powinna być przyjęta w pierwszym dniu miesiączki. Jeżeli przyjmowała Pani kolejne tabletki regularnie czyli nie opuściła Pani żadnej z nich, nie zmieniała Pani pory przyjmowania tabletek, nie przyjmowała Pani jednocześnie leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (np. antybiotyków) to ich skuteczność powinna być prawie 100%.
Wówczas nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam