Jaką mam gwarancję, że po wyrwaniu zęba wszystko się zagoi?

leczyłam ząb kanałowo i miałam założoną koronę (górna,prawa 5). Po 3 latach zrobiła mi się przetoka nad tym zębem. Leczyłam ząb ponownie u endodonty, który stwierdził, że korzeń nie był pęknięty. Brałam antybiotyk, po którym pojawiło się uczulenie. miesiąc później byłam chora i znowu miałam antybiotyk. A po kolejnym miesiącu pojawiła się ta sama przetoka. Jaką mam gwarancję ze po wyrwaniu zęba wszystko się zagoi? Biorę warfin. Jak powinnam przygotować się do zabiegu?

Witam!

Istnieje możliwość sprawdzenia na zdjęciu RTG, który ząb jest przyczyną przetoki. Jeżeli jest pewność, że powodem wystąpienia przetoki jest ząb, który Pani opisuje, to jego usunięcie powinno rozwiązać problem na zawsze.

Wynika to, z faktu, że wystąpienie przetoki jest skutkiem zakażenia bakteryjnego korzenia zęba. Jeśli usunie się ząb, automatycznie wraz z nim zostaną usunięte z organizmu bakterie będące przyczyną przetoki.

Przyjmowanie takiego leku, jak warfin, jest przeciwwskazaniem do wykonania ekstrakcji zęba. Najprawdopodobniej będzie się Pani musiała udać do lekarza, który przepisał ten lek, z prośbą o zmianę tego leku na inny bezpieczny dla Pani preparat na okres kilku dni poprzedzających usunięcie zęba, oraz kilku dni po zabiegu.

pozdrawiam