Jaką mogę mieć chorobę pochwy?

Dzień dobry! Jakiś czas temu pani ginekolog (a później kolejny ginekolog potwierdził diagnozę)zdiagnozowała u mnie grzybicę pochwy, mimo tego, że nigdy nie współżyłam. Na początku czułam taki dyskomfort i suchość w pochwie, później pojawiły się takie jakby twarogowe upławy. Innych objawów nie mam. Stosowałam maści i obecnie jestem w trakcie stosowania globulek lactovaginal, ale zaczęłam się zastanawiać czy jeżeli raz w życiu miałam kontakt oralny z moim chłopakiem parę miesięcy wcześniej (byłam stroną aktywną) to mogło to spowodować grzybicę? Czy może grzybica została źle zdiagnozowana i mam jakąś chorobę weneryczną? Czy powinnam wykonać jakieś badania i czy ewentualnie dałoby się to wyleczyć? Z góry dziękuję za pomoc. Chciałabym też zaznaczyć, że mam PCOS i insulinooporność.
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Grzybica dróg rodnych nie musi być sprzężona z aktywnością seksualną. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa higiena. Proszę zwrócić uwagę na czystość bielizny, ręcznika, rodzaj używanych kosmetyków do higieny intymnej oraz prawidłowe mycie, nie naruszające naturalnej mikroflory pochwy.