Jaka może być interpretacja wyników MR kręgosłupa 50-latki?

bardzo proszę o interpretacje wyników MR kręgosłupa 50 latki .Fizjologiczna krzywizna kręgosłupa szyjnego zniesiona. Dehydratacja krążków m-kręgowych w odc. szyjnym.Poziom C3-C4 -wypuklina krążka m- kręgowego modelująca worek oponowy .C4-C5 szerokopodstawna pośrodkowa protruzja krążka m-kręgowego ,obniżenie wysokości krążka,osteofity na krawędziach trzonów kręgowych -zmiany te powodują ucisk worka oponowego ,redukcję rezerwy płynowej kanału kręgowego w przedziale przednim oraz niewielki ucisk rdzenia kręgowego od przodu .C5-C6oraz C6-C7niewielkie wypukliny krążków m-kręgowych ,zaostrzenie na krawędziach trzonów kręgowych .Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i dalsze decyzje terapeutyczne lub diagnostyczne