Jaka może być opinia o wyniku badania tarczycy?

Tarczyca.Proszę o inter. kobieta 70 lat Gruczoł dwupłatowy duży schodzi nisko,prawd uciska tchawicę.prawy29x35x69mciesn10x15mm lewy 28x38,74mm drobne zwapnienia pr płat 3x5mm 9x9mm 4x4mm,11x7mm Lewy płat wypełniony zmiane ogniskową 25x23mm, koleja zmiana 17x16mmCąłoścprzmeawia zawolem guzowatymunaczynienie niazszu w normie.wezly nie powiekszone

Lek. Wojciech Zygmunt

Tarczyca znacznie powiększona, schodzi za mostek (wole zamostkowe) i uciska tchawicę - takie wole jest już wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Ponadto drobne zwapnienia (być może zwyrodnieniowe). Występują duże zmiany ogniskowe (guzki). Aby potwierdzić charakter guzków wskazane jest wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej i badanie mikroskopowe. Polecam skonsultować się z endokrynologiem, gdyż takie wole jak powiedziałem wcześniej może być już wskazaniem do zabiegu operacyjnego, a wówczas konieczne jest skierowanie do chirurga. Pozdrawiam i życzę zdrowia.