Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna bólu prawej strony ciała?

Witam...czy coś z tego opisu może powodować tępy przewlekły ból prawej połowy ciała.Nie jest to ból nie do zniesienia.Mija tylko w nocy a już po przebudzeniu zaczyna boleć.USG i morfologia ok. Kręgosłup piersiowy o pogłębionej fizjologicznie kyfozie.Trzony kręgów Th7-Th12 o nierównych blaszkach granicznych,z drobnymi zagłębieniami w ichobrębie o cechach guzków Schomorla.Trzony kręgów Th7,Th10-11 o obniżonej wysokości w przedniej części.W przedniej części trzonu kręgu Th6 oraz tylnej Th9 ogniska o wysokiej w obrazach T1 iT2-zależnych,wielkości odpowiednio 11x8mm i 18x14mm o cechach naczyniaków.Ponadto w trzonach kręgów Th1,Th8 i Th10-12 roasiane drobne ogniska o podobnej intesywności sygnału,wielkości do 5 mm.Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów pod postacią osterofitów na przednich krawędziach.Krążki międzykręgowe o zwyrodnieniowo obniżonej intensywności sygnału(szczególnie krążki od poziomu Th4-Th12) Krążki międzykręgowe od poziomu Th5 do Th11(szczególnie Th9-10,Th10-11)o obniżonej wysokości .Na poziomie Th7-Th8 centralno - prawoboczna protuzja krążka międzykręgowego ,wpuklająca się na głębokość 2mm do światła kanału kręgowego,powodująca ucisk na worek oraz modelowanie prawego korzenia nerwowego wewnątrzkanałowo.Na poziomie Th8-9 centralna protuzja powodująca ucisk na worek oponowy.Na poziomie Th11-12 nieduża,centralno-prawoboczna protuzja modelująca worek oponowy. WNIOSKI Stan po przebytej chorobie Scheuermanna.Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

konieczna wizyta u neurologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i powiązać objawy z powyższego badania oraz bezpośredniego badania klinicznego.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy