Jaka może być przyczyna choroby oczu?

Od dłuższego czasu zmagam się z niewiadomą chorobą oczu. Objawy są bardzo powszechne - zaczerwienione oczy (zazwyczaj od kącików wewnętrznych w stronę środkową oka, czasem jest to całe oko), przy czym oczywiście ropieją oraz uczucie wysuszenia oka (tj. piasek pod powiekami lub pieczenie od kącików wewnętrznych, ale nigdy mnie nie swędziały). Niekiedy oczy były tak zaropiałe, że miałam trudność je otworzyć. Najczęściej objawy występują tylko na jednym oku - jednakże tyczą się obu. Na samym początku choroby miałam wykonany wymaz z oczu (już teraz nie pamiętam niestety czy z jednego czy z obu) w którym wykryto obecność gronkowca złocistego. Dostałam krople (m.in. Polcrom, Tobradex) objawy ustąpiły. Niedługo potem znów problem się pojawił. Na kolejnych wizytach miałam wykonane badania oczu - ciśnienia w gałkach ocznych, ostrości wzroku, które nic nie wykazały, poza tym, że oczy nie odbiegają od normy. Nigdy nie miałam wykonanego badania dna oka. Z racji, że za młodu byłam alergikiem zalecono wykonać testy alergiczne. Wyszły mi ponownie alergie na roztocza, zboża oraz kocią sierść. Ze względów, iż w tamtym okresie znajdował się kot w domu - zwalono winę na alergię więc oczy leczone miałam totalnie objawowo. Sytuacja zaczęła mnie stresować w momencie opuszczenia domu rodzinnego i wyjazdu na studia gdzie styczności z kotami nie miałam w ogóle. Oczy od czasu do czasu nadal dawały o sobie znać - zaczerwieniały się, było dziwne uczucie posiadania "czegoś" pod powieką, ale z mniejszą ilością ropy. Zauważyłam, że często objawy zbiegały się z bardzo stresującym okresem w życiu. Ponownie wykonałam wymazy z obu oczu na obecność bakterii gronkowca - wynik negatywny. Podczas wymazu pielęgniarka zwróciła uwagę, że mam bardzo suche worki spojówkowe. Kiedy zaczęłam używać kropli nawilżających cały czas miałam podobne uczucie zalegania "czegoś" pod powiekami i zaczęły się zaczerwieniać. Ponadto w polu widzenia często widzę charakterystyczne "męty" - szczególnie kiedy patrzę na coś jasnego. Pare dni temu doświadczyłam także 3 bardzo krótkich rozbłysków w prawym kąciku prawego oka. Stąd moje pytanie co może mi dolegać? Czym może być spowodowane moje raz po raz czerwone i uwierające oko?

Niestety ja nic więcej nie mogę zaproponować z poziomu portalu, niż to, co zostało wykonane przez okulistę na wizycie. Ew. zostaje diagnostyka reumatologiczna. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.