Jaka może być przyczyna krwawienia w kale?

Witam, dzisiaj z rana przy oddawaniu stolca zauważyłem krew w muszli, nie była ona na samym stolcu tylko dookoła zabarwiła wodę i podczas podcierania była na papierze. Myślałem, że może samo przejdzie, ale drugi raz poszedłem pod wieczór, i podobna sytuacja tylko że tym razem oprócz zabarwienia wody, i krwi na papierze, na stolcu było widać jakby dopiero utworzony skrzep, nie wewnątrz tylko na zewnątrz. Jaka może być tego przyczyna? Przeczekać jakiś czas czy udać się do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Opis może wskazywać na hemoroidy, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie . Opis wskazuje na hemoroidy lecz bez badania nie można się wypowiedzieć