Jaka może być przyczyna obumarcia płodów w 9-10. tygodniu ciąży?

Witam, mam 24 lata i nieregularne miesięczki. Staramy się z mężem o dziecko już 3 lata. W pierwszą ciążę zaszłam szybko w wieku 21 lat jednak płód nie rozwinął się i w 9tyg został usunięty. Niedawno udało nam się zajść w drugą ciążę, tym razem do 8 tyg było wszystko w porządku jednak w 10 tyg płód obumarł. Jaka może być tego przyczyna i jakie badania powinnam zrobić?

Witaj.
Problem z wczesnymi poronieniami jest wtedy, gdy kobieta roni minimum 3 x po kolei. Ciebie to nie dotyczy. Rozumiem stres i obawy. Ale powinniście spróbować jeszcze raz. Jednak zasięgnij porady swojego ginekologa.
Pozdrawiam.

Na pewno radziła się Pani swojego Ginekologa i wykonała wiele podstawowych badań
Jak Pani stan ogólny?
Czy nie ma nadwagi, cukrzycy, żylaków , obrzęków, wczesnych udarów??
Czy ktoś w rodzinie Pani miał podobne problemy ?
Warto sprawdzić krzepnięcie krwi: APTT, d-dimery, i inne; trombopatie.
Zdrowy tryb życia obojga rodziców, dobre odżyywianie i spokój.
NIE PALIĆ!