Jaka była przyczyna obumarcia płodu w 5 miesiącu?
Byłam w 19 tyg. ciąży i lekarz stwierdził, że płód obumarł i miałam wywoływany poród. Dziecko miało rozszczep kręgosłupa i przepuklinę, tak lekarz stwierdził po USG.
Mam pytanie, jaka mogła być przyczyna obumarcia? Jak czytałam na forach innych to podobno dzieci z takimi wadami się normalnie rodzą. Teraz muszę z mężem zrobić badania kariotypów.

KOBIETA ponad rok temu
Dzień dobry!
Najlepiej trzeba byłoby zrobić kariotyp płodu. Powinniście Państwo zgłosić się do poradni genetycznej.
Niestety tego typu wady dość często są jednymi z wielu u płodu i powodują obumarcie. Tak uszkodzony płód rzadko przeżywa.
Z poważaniem