Jaka była przyczyna obumarcia płodu w 5 miesiącu?

Byłam w 19 tyg. ciąży i lekarz stwierdził, że płód obumarł i miałam wywoływany poród. Dziecko miało rozszczep kręgosłupa i przepuklinę, tak lekarz stwierdził po USG.
Mam pytanie, jaka mogła być przyczyna obumarcia? Jak czytałam na forach innych to podobno dzieci z takimi wadami się normalnie rodzą. Teraz muszę z mężem zrobić badania kariotypów.

KOBIETA ponad rok temu

Mam pytanie, jaka mogła być przyczyna obumarcia? Jak czytałam na forach innych to podobno dzieci z takimi wadami się normalnie rodzą. Teraz muszę z mężem zrobić badania kariotypów.

Dzień dobry!

Najlepiej trzeba byłoby zrobić kariotyp płodu. Powinniście Państwo zgłosić się do poradni genetycznej.
Niestety tego typu wady dość często są jednymi z wielu u płodu i powodują obumarcie. Tak uszkodzony płód rzadko przeżywa.

Z poważaniem