Jaka może być przyczyna problemów ze skórą u 24-latki?

Zmagam się z kilkoma problemami skórnymi: trądzik, łupież, łuszczenie się skóry i powstawanie małych ran za uszami oraz między pośladkami. Zauważyłam, że są okresy, gdy wszystko jest w porządku, a gdy coś się dzieje, to jednocześnie. W tym samym czasie wyskakuje wiele pryszczy, pojawia się łupież, tworzą się rany za uszami i między pośladkami, często też w tych okresach łuszczy mi się skóra z warg, albo pojawiają zajady, a także skóra po goleniu pod pachami, na nogach czy w okolicach intymnych jest bardziej podrażniona i trudniej się goi. Trądzik leczyłam już kilkakrotnie, ale dopiero niedawno zauważyłam powiązanie kilku tych przypadłości. Moje pytanie brzmi: czy może istnieć wspólna przyczyna wszystkich tych problemów skórnych? Może zamiast leczyć poszczególne objawy (np. trądzik), powinnam znaleźć lekarza, który będzie w stanie znaleźć jeden powód tych przypadłości?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.