Wrzody na nogach i zmiany skórne na głowie

Witam, mam pytanie. Mój mąż od kilku lat ma problemy z wrzodami na nogach, do tego boryka się z problemami skórnymi (pękająca skóra za uszami, wysuszona i zaczerwieniona skóra na twarzy. Ponadto na skórze głowy tworzą się suche pola, taka skorupa z łupieżu. Jest ospały, bez energii. W dzieciństwie podejrzewano u niego celiakie, bardzo tracił na wadze, był na diecie bezglutenowej. Padały też podejrzenia zespołu złego wchł.Czy ww.objawy mogą sugerować nawrót choroby?Jakie badania zrobić?

Witam! Proponuję samemu nie robić żadnych badań, ale udać się do dermatologa. Większość chorób skóry diagnozuje się na podstawie dokładnego oglądania skóry i zebrania wywiadu, a nie na podstawie badań laboratoryjnych.
Pozdrawiam!