Jaka może być przyczyna kłopotów ze skórą?

Powinnam udać się do lekarza? Witam od kilku lat zmagam się z drobnymi problemami z cerą. Na mojej twarzy często pojawiają pryszcze, właściwie bardzo rzadko mogę powiedzieć że jest ona gładka. Każdego dnia jakiś nowy drobny pryszcz, lub nawet kilka większych w okolicach ust czy na nosie, które goją się długo i zostają po nich blizny lub tworzą się zaskórniki zamknięte. Leczyłam się u dermatologa rok temu i mogę powiedzieć że mój problem już nie jest duży, ale mimo wszystko przeszkadza mi taki stań. W dodatku mam trądzik również na plecach. W zeszłym roku miałam okropny wysyp na szyi i dekolcie, z czym nie mogli poradzić sobie lekarze. Przeszło po dwumiesięcznej kuracji antybiotykiem. Mam również problem z bardzo szybkim przetłuszczaniem skóry głowy, które też już od dawna staram się zwalczyć. Zastanawia mnie czy może się to wszystko łączyć z nieregularnymi miesiączkami. Mam 18 lat, miesiączkuje od 13 roku życia. Mój okres pojawia się czasami co 30 dni, czasami 70,50,40. Ciągle odkładam wizytę u ginekologa. Nie wiem czy te wszystkie objawy mogą być ze sobą powiązane, stąd też pytanie do jakiego lekarza powinnam się udać patrząc na problemy z cerą?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.