Białe krostki pod skórą i wągry

Mam 17 lat, trądzik na twarzy mam już od szóstej klasy podstawówki, strasznie dużo kosmetyków używałam i na chwilę pomagały. W tym roku to przyznam, że aż tak dużo nie mam tych pryszczy, jak dawniej, ale mam. Przez pewien czas nie będę nic miała, a czasami przez pewien czas mam straszne pryszcze. I nie wiem już co mam robić?! Iść do dermatologa to nie wiem, bo koleżanka jak była u pani lekarz, tylko popatrzyła i jakąś próbkę maści jej zapisała i powiedziała, żeby dużo słodyczy nie jadła. Ja się staram, ale nie wiem, też chodzi o to, że mam takie białe kropki, tak jakby pod skórą, i to mnie najbardziej teraz irytuje. Co mi Pani na to radzi? I też na wągry, bo te pryszcze to bardziej przez te wągry mam, bo oczywiście wyduszam! Bardzo proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję!

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam

Czy zaobserwowałaś może jakąś prawidłowość w pojawianiu się wykwitów? Czy nasilenie nie występuje przed miesiączką? W okresie poprzedzajacym krwawienie skóra ma tendencję do przetłuszczania, a co za tym idzie - do powstawania wykwitów.

Jeśli zmiany są nasilone, warto byłoby jednak udać się do dermatologa po preparat do stosowania zewnętrznego.

Bardzo ważne, by nie "wyciskać" zaskórniaków ani krost, gdyż przyczyniasz się w ten sposób do rozprzestrzeniania bakterii na skórze, a to propwadzi do nasilenia zmian trądzikowych.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty