Jaka może być przyczyna wcześniejszej miesiączki?

Witam Mam 22 lata i dostałam miesiączke 4 dni wcześniej niż zwykle. 5 dni temu byłam u ginekologa który stwierdził powiększenie lewego jajnika. Czy powiększenie jajnika może być przyczyną wczesnej miesiączki?

Lek. Michał Lenard

Jednorazowa wcześniejsza miesiączka nie jest powodem do niepokoju. Powiększenie jajnika raczej nie było tego przyczyną. Pozdrawiam!