Jaka może być przyczyna zapalenia tęczówki?

Witam. Mój chłopak od kilku lat zmaga się z powracającym zapaleniem tęczówki. Jakis czas temu mial robione badania reumatologiczne i nic nie wykazały. Jaka może byc tego przyczyna?

Witam. w około 25% przypadków nie uda się znaleźć przyczyny zapalenia tęczówki.Choroby stawów ale również sarkoidoza,borelioza,Tbc rzadko ale też oraz inne choroby zakaźne np.kiła.Czy to jest tylko iridocyclitis? a może zapalenie też innej części błony naczyniowej? Diagnostyka jest dość droga,proponuję nie szukać samemu tylko wraz z lekarzem rodzinnym ustalić plan działania.Zajmują się tym kliniki alergologiczne chorób tkanki łącznej i chorób układowych.Może też być banalna przyczyna- np.infekcja zatok lub zębów.Pozdrawiam serdecznie