Jaka szansa na pojawienie się serduszka u płodu w 11 tygodniu ciąży

Witam ostatnia miesiączke miałam 13lutego z obliczeń lekarza wychodzi 11tyd. Stosunek w którym doszło do zapłodnienia to 22luty czyli wychodzi to 8tydzień lekarz na usg nie widział serduszka a dziecko mierzyło 46mm czy jest szansa że to serduszko się pojawi? Czy dziecko może dobrze się rozwiać z niewidocznym serduszkiem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tygodnie ciąży liczone są od daty ostatniej miesiączki, a akcja serca płodu jest widoczna w USG najczęściej od 6.-8. tyg. ciąży. Akcja serca jest bardzo charakterystycznym objawem widocznym w USG, w związku z tym ciąża wymaga dalszej obserwacji i powtórzenia badania USG za 1-2 tyg.