Jaka szczoteczkę do zębów warto wybrać?

Dzień dobry. Mam pytanie do stomatologa - jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Rotacyjna czy soniczna? Czy jest coś co można stosować zamiast nici dentystycznych?

Zaleca się myć zęby minimum dwa razy dziennie przez około 2 minuty: rano oraz wieczorem, po ostatnim posiłku.Ważne jest jednak nie tylko, ile razy dziennie powinno się myć zęby, ale też – czym. Szczoteczka do zębów powinna być bowiem wymieniana mniej więcej co 2-3 miesiące lub zawsze wtedy, kiedy włókno jest już zniszczone, gdyż wówczas czyszczenie zębów nie jest już tak skuteczne, a wręcz może ranić linię dziąseł. Jeżeli podczas zabiegu krwawią dziąsła, lepiej przestawić się na szczoteczkę z delikatniejszym włóknem.