Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki antybiotyk po ukąszeniu przez kleszcza

Witam, tyle się ostatnio mówi o kleszczach - kiedyś ich nie było aż tyle, albo po prostu człowiek nie zdawał sobie sprawy z ich szkodliwego wpływu na organizm człowieka i nie tylko. Zwierzęta też są atakowane przez te szkodliwe pajęczaki. W każdym razie, bardzo proszę o pomoc, bo około dwa tygodnie temu ukąsił mnie kleszcz. I teraz się zastanawiam jaki jest najlepszy antybiotyk po ukąszeniu kleszcza? Chciałbym mieć pewność, że nie zachoruję na boleriozę i wolę wziąć teraz jakiś antybiotyk, niż później ciężko zachorować. Czy jest jakiś środek, lek który może zapobiec chorobie po ukąszeniu kleszcza? Czy można go wziąć profilaktycznie po ukąszeniu? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów po. Ukąszeniu przez kleszcza to nie stosujemy żadnego antybiotyku. W przypadku podejrzenia o Borelioze lekarz zdecyduje jaki lek zastosować. Na borelioze na szczęście większość antybiotyków jest skuteczna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy