Jaki jest powód braku okresu?

Witam! 5 mies temu urodzilam i nie dawno lekarz wykryl u mnie torbiel na jajniku przepisal mi tabletki orgametril 2×1 od 16 dnia cyklu przez 10 dni, minelo 5 dni jak skonczylam zazywac tabletki a miesiaczki brak bola mnie tylko mocno piersi. Co moze byc powodem ze jeszcze nie dostalam okresu? Czy np moge byc w ciazy i przez to nie mam okresu. Prosze o odpowiedz Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonać test ciążowy, a w razie pozytywnego wyniku dodatkowo badanie b-HCG z krwi, które da pewną odpowiedź czy jest Pani w ciąży. Po wykonaniu badań wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!