Jaki jest powód braku okresu i czy mogą na to wpłynąć tabletki antykoncepcyjne?

Witam. W grudniu po połogu udałam sie do lekarza na kontrole i dostałam receptę tabletek anty jednoskładnikowych. W lutym zakończyłam kp...Odstawiłam tabletki wraz z nowym miesiącem (marzec). Okres przyszedł normlanie.. natomiast w kwietniu powinnam go dostać dwunastego i do tej pory go nie mam. Ciąże wykluczam.. kochaliśmy sie tylko w prezerwatywach , finisz był zawsze na zewnątrz. Czy moge ponownie zacząć brać tabletki zeby okres wrócił? Wizytę mam za miesiąc.. bedzie trzeba zrobić usg to wiem

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze warto także wykonać badania hormonalne proszę udac się do lekarza ginekologa