Jaki kolor włosów może mieć moje dziecko?

Witam proszę o odpowiedz ja jestem ruda mąż ciemny blondyn a dziecko, u mnie w rodzinie nie ma rudych więc nie wiem po kim odziedziczyłam kolor włosów
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji przewidzieć kolor włosów dziecka. Proszę bowiem pamiętać, że dziedziczenie koloru włosów ma charakter wielogenowy, a dodatkowo dziedziczy się nie tylko po rodzicach, ale także po dalekich przodkach.