Grzybica paznokci a leki bez recepty

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące grzybicy paznokci i leków bez recepty. Jakie leki bez recepty można stosować na grzybicę paznokci? Chciałabym uzyskać nazwy konkretnych leków bez recepty na grzybicę paznokci. Mój problem z grzybicą paznokci zaczął się niedawno, to dopiero bardzo wczesne stadium i chciałabym bardzo szybko podjąć leczenie żeby problem zniknął i już więcej nie wracał. Dlatego zależy mi na tym, żeby uzyskać dostęp do leków bez recepty na grzybicę paznokci. Co Państwo polecają? Przeglądając internet można natrafić na dziesiątki jeśli nie setki preparatów na grzybicę paznokci bez recepty, ale nie mam pojęcia które z nich są naprawdę skuteczne i działają, a zależy mi na podjęciu szybkiej interwencji. Boję się, że grzybica paznokci się rozwinie i później czeka mnie długotrwałe leczenie. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Jeżeli rzeczywiście ma Pani grzybicę paznokci rąk (potwierdzoną badaniami) to zastosowanie leków miejscowych nie będzie skuteczne. Zdecydowaną większość przypadków grzybicy paznokci leczy się ogólnie (tabletkami) i miejscowo (lakiery). Obawiam się, że w Pani przypadku wizyta u dermatologa będzie konieczna. Należy pamiętać, że infekcja grzybicza jest najczęstszym, natomiast nie jedynym schorzeniem dotykającym paznokcie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty