Acifungin forte na grzybice paznokci u stóp

Mam grzybicę paznokcia u stopy, użyłam Acifungin forte, ale mnie szczypie, wcześniej piłowałam paznokiec od góry, a płyn nałożyłam też pod paznokiec. Mam pytanie czy tak ma szczypać, czy mam lek odstawić, wizyta u dermatologa jest w oczekiwaniu, ale dosc długim. prosze o odpowiedż.

Do czasu wizyty u lekarza może Pani stosować Nailner w pisaku lub w postaci lakieru, jest on dostępny bez recepty i nie powinien podrażniać. Szczypanie może być spowodowane przez obecne w składzie preparatu Aciungin forte salicylany, być może jest Pani na nie uczulona. Należy mimo wszystko udać się do dermatologa. Tylko lekarz jest w stanie wdrożyć skuteczną, indywidualną terapię dostosowaną specjalnie dla Pani. Jest wiele metod leczenia grzybicy, terapia lekami miejscowymi np. lakierami, leki ogólne np. Itrakonazol, laseroterapia, terapie łączone. Niestety domowe sposoby w przypadku grzybicy paznokci nie przyniosą dobrych efektów.