Jaki lek na tachykardię mam teraz stosować?

Brałem Atenolol 1/2 tab. rano i wieczorem. Wiele lat temu po stresie czasami miewałem zaburzenia rytmu serca i przyspieszone bicie. Atenolol uspokoił mi serce. Teraz został wycofany i nie ma zamiennika. Przed atenololem miałem przepisany Isoptin ale wystąpiły u mnie wybroczyny na kończynie dolnej, bo mam tam przetoki tętniczo-żylne. Co w moim przypadku byłoby lepsze: mała dawka proplanolu czy metacardu ? Czy może całkowicie odstawić beta-blokery.

Przede wszystkim proszę zrealizować wizytę u kardiologa, wykonać EKG metodą Holtera (24h) i badanie echokardiograficzne. Lekarz oceni zasadność dalszego stosowania leków. Proszę też wykonać morfologię i jonogram. Nie da się ocenić, który lek będzie lepszy, nie znając chorób współistniejących, średnich wartości ciśnienia tętniczego krwi, wyników badań i innych leków.