Zmiany chorobowe kręgosłupa a kołatanie serca

Witam serdecznie, cierpię na silne bóle w okolicy szyjno piersiowej kręgosłupa. Ostatnio chodzę na rehabilitację laserem i gimnastykę. Przyznam że już nie wiem o co u mnie chodzi: mam dodatkowe skurcze serca niewielką niedomykalność zastawek aortalnej i dwudzielne i/ii st. nie biorę żadnych leków nasercowych czasami lek z grupy beta-adrenolityków 10 mg. Kręgosłup bardzo mi dokucz miałam 4 lata temu przepuklinę kręgów c5c6. Teraz jest tak że jeden lekarz twierdzi że kołatania serca mogą być od tych zmian w kręgosłupie inny temu zaprzecza a ja cierpię. Bardzo bardzo proszę o poradę i ewentualnie gdzie się ze swoim problemem udać. Mam 58 lat.
58 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Osobiście nie spotkałam się z teorią by zaburzenia rytmu serca były pochodzenia odkręgosłupowego - trudno też wyobrazić sobie mechanizm takiego związku. Przy zaburzeniach rytmu serca podstawą jest rozpoznanie - określenie ich rodzaju i ilości oraz w razie potrzeby wprowadzenie leczenia antyarytmiczego.

Z Pani opisu wynika, iż było wykonywane badanie echokardiograficzne serca. W celu uzupełnienia diagnostyki, jeżeli jeszcze nie było, należy również wykonać badanie Holter EKG. Lek, jaki Pani przyjmuje ma działanie antyarytmiczne, ale należy go przyjmować stale - pod kontrolą tętna i wartości ciśnienia tętniczego, z modyfikacją dawkowania w razie potrzeby.

serdecznie pozdrawiam!