Jaki mają skład korony zębowe?

Witam.kobieta lat35 Muszę zrobic 4 koronki na zęby.Chodzi mi o koronki porcelanowe na metalu.Czy takie koronki mają sklad niklu?Bo jestem uczulona.

Witam!
Obecnie w protetyce raczej unika się niklu i stosuje sie stal protetyczną lub stopy chromowo-kobaltowo-molibdenowe. Myślę,że nie powinna się Pani niepokoić,a najlepiej powiedzieć o uczuleniu dentyście,ktory poinformuje technika.
Pozdrawiam.