Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać po odstawieniu Naraya Plus?

Witam. Chciałam zapytać o odstawienie tabletek antykoncepcyjnych Naraya Plus. W lipcu miną dwa lata od ich przyjmowania. Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Jeżeli objawy uboczne nie pojawiły się w czasie stosowania antykoncepcji to raczej po odstawieniu nie powinny się pojawić. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Dwa lata od czasu zakończenia przyjmowania antykoncepcji hormonalnej to okres wystarczajacy do zaobserwowania ew. skutków ubocznych jej działania i obecnie nie należy się obawiać ew. powikłań wynikajacych z jej stosowania

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy