Skutki uboczne stosowania Naraya Plus

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus 24 4. Dzisiaj przyjęłam 19 tabletkę z mojego pierwszego blistra. Jednakże tabletki zaczęłam przyjmować ok. 12 dni po okresie, a nie w pierwszy jego dzień tak jak zaleca ulotka. Ginekolog uprzedził, że po tygodniu zaczynają działać. Wczoraj odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia, nie przerywany. Więc mam dwa ważne pytania: Czy jest możliwość, że mogę przez to zajść w ciążę, oraz czy moja miesiączka przesunie się o te kilka dni? Dziękuję!

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ponieważ nie zaczęła Pani przyjmować tabletek zgodnie z zaleceniem w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek ich skuteczność była obniżona, dlatego należało wówczas stosować dodatkowe metody antykoncepcji, dlatego istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Krwawienie z odstawienia powinno przesunąć się o te kilka dni.
Pozdrawiam