Jakie badania można wykonać w przypadku uciążliwego trądziku?

Witam. Mam 22 lata i borykam się z trądzikiem. W wieku 18 lat poszłam do dermatologa i przepisał mi Axotret ( zamiennik Izoteku) brałam go 6 miesięcy 2x dziennie. Rano i wieczorem. Po kuracji tym lekiem moja skóra była piękna przez pół roku. Po tym czasie zaczęły stopniowo wychodzić nowe. Poszłam do dermatologa i stwierdził że organizm się w ten sposób oczyszcza przed miesiączka. W tej chwili mam 22 lata i trądzik na całej twarzy. Na plecach nie wrócił. Ale moja twarz wygląda bardzo źle. Nie chcę już brać znowu tych leków z tego względu, że to dość silny lek i źle znioslam cała ta kuracje. Jakie badania mogę wykonać by mój dermatolog nie przepisał mi tych leków a znalazł przyczyne. Nie wykonał mi żadnych badań wcześniej.. A ja już nie mam siły. Nie wiem czy to hormony czy co może być tego przyczyną ani jak to zdiagnozować.. Proszę o pomoc..

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę.