Jakie badania najlepiej zrobić przed planowaniem dziecka?

Jakie badania najlepiej zrobić przed planowaniem dziecka ? Dla kobiety i mężczyzny. Na płodność i wogóle :) Bardzo proszę o odpowiedź :)

Witam,
z reguły badania tego typu wykonuje się gdy pojawia się problem z zajściem w ciążę (ponad rok prób).
Może Pani wykonać badania TSH, glukozy, morfologii oraz przeciwciał p/ różyczce, toxoplazmozie, CMV - dla bezpieczeństwa rozwijającej się ciąży.
Mężczyzna poza badaniem jakości nasienia nie musi nic więcej badać.