Jakie badania pokażą, czy choruję na białaczkę?

Witam, chciałam się dowiedzieć jakie badania powinno się wykonać takie standardowe które niestety nie miałam oprócz zwykłej morfologia by wiedzieć czy się choruje na białaczkę lub to wykluczyć. Dodam że morfologia ok ale każdy wie ze morfologia to nie wszystko więc jakie dodatkowe warto wykonać tym bardziej ze bolą mnie kości nadgarstki, łokcie

Lek. Katarzyna Szymczak

Ze standardowych badań z krwi można wykonać morfologię z rozmazem, najlepiej manualnym, ldh, crp i ob, badaniem rozstrzygajacym jest biopsja szpiku. W razie niepokoju sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam