Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek białych krwinek

Witam mam 40 lat, od 7 lat regularnie spadają mi białe krwinki. Obecnie poziom 1,5 najniższy. W ciągu tych lat wykonałam szereg badań, które są w normie; parametry morfologii krwi w normie, rozmaz w normie, biopsja szpiku w normie, ,CRP, OB, TSH, nerki w normie. TK głowy, kręgosłupa, USG nerek, ginek. Nie mam boreliozy, HiV, HcV. Od 3 lat bolą mnie kości, stawy, mięśnie, mam ciągły stan podgorączkowy. Wcześniej mnie nic nie bolało. Proszę o radę co jeszcze może być przyczyną spadku leukocytów?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Przyczyna może być związana z samym szpikiem kostnych, jego niewydolnością w wytwarzaniu białek krwinek. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z hematologiem. Być może konieczna okaże się np. biopsja szpiku celem postawienia ostatecznej diagnozy.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy