Jak szybko mogą spadać białe krwinki?

Witam. Ponad 3 miesiące temu wynik białych krwinek miałem ponad 8 A robiąc jeszcze raz badanie tydzień temu miałem wynik 3,77. Czy są jakieś zagrożenie? Jak szybko mogą spadać białe krwinki i czy przyczyna tego może być też nerwica?

Do interpretacji wyników badań konieczne jest wywiad oraz informacja z jakiego powodu badanie było wykonywane, jakie są objawy, pełne wyniki badań. Nerwica nie wpływa na liczbę białych krwinek. Norma mieści się między 4-10 tys. Myślę , że warto powtórzyć te ostatnie badanie podczas pełnego zdrowia, bez infekcji.