Zwiększenie liczby białych krwinek

Dzień dobry, w kwietniu miałam wykonaną morfologię, kontrolnie. Liczba białych krwinek wynosiła 6, 07. Teraz robiłam badania krwi do pracy i poziom białych krwinek wynosi 6, 77. Czy to zwiększenie, w tak krótkim czasie może świadczyć o czymś niedobrym? Trochę się wysttaszyłam, więc proszę o odpowiedź

Witam!
Poziom białych krwinek jest wartością bardzo zmienną. Nawet, gdyby powtórzyła Pani badania w rożnych porach tego samego dnia, mogłaby Pani uzyskać rozbieżne wyniki. Wiąże się to z m.in. faktem uwalniania do krwi "rezerw" białych krwinek w odpowiedzi na np. wysiłek, zjedzenie posiłku czy w związku z fazą cyklu miesięcznego. Tego rzędu różnica poziomu jest niewielka i nie powinna niepokoić.