Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

diagnostyka zespołu policystycznych jajników (PCOS) wymaga szeregu badań laboratoryjnych, których wyniki powinny zostać zestawione wraz z objawami oraz rozpatrzone podczas wywiadu lekarskiego.

Do najczęstszych objawów zaliczyć można zaburzenia miesiączkowania (głównie nieregularne miesiączki), trądzik, nadmierne owłosienie, problemy z zajściem w ciążę lub otyłość.

Pomocne w diagnostyce jest nie tylko USG przezpochwowe, ale również badania hormonalne (m.in. testosteron, progesteron, androstendion, estrogeny, kortyzol, LH, FSH, SHBG). Ponadto lekarze często zlecają zbadanie poziomu TSH oraz oznaczenie glukozy i insuliny.

Szczegółowe informacje na temat zespołu policystycznych jajników znajdzie Pani w artykule dostępnym na naszej stronie pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.

Podobne pytanie wraz z odpowiedzią specjalisty znajduje się natomiast pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-wykonac-na-rozpoznanie-pcos.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy