Jakie badania pozwolą znaleźć przyczynę bolesnych kurczy mięśni?

Dzień dobry, od kilkunastu lat zmagam się z bolesnymi kurczami mięśni utrzymującymi się po kilka dni i wczoraj zostałam uświadomiona, że to nie jest normalne - dotąd byłam przekonana, że właśnie to ludzie mają na myśli mówiąc o "zwykłych" kurczach. Samego powstawania kurczu nie czuję, orientuję się dopiero jak nacisnę na dany mięsień albo spróbuję go użyć. Lokalizacja kurczy nie jest stała, pojawiają się w przeróżnych miejscach - w tym momencie mam taki kurcz na plecach (utrzymuje się ponad 120 h), przedramieniu ( 72 h) i dłoni (ok. 30 h), zdarzają mi się jednak takie kurcze dosłownie wszystkich mięśni, najbardziej dotkliwe są te w stopach, bo znacząco utrudniają mi poruszanie się. Jestem trochę zdezorientowana - jakie badania wykonać, żeby zacząć poszukiwanie przyczyny i ewentualne leczenie, i do lekarza jakiej specjalizacji w ogóle udać się z tym problemem?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam,

opisane objawy wymagają wizyty u lekarza pierwsze kontaktu. lekarz przeprowadzi dokładny wywiad aby określić możliwe przyczyny, pojawienia się skurczy oraz przeprowadzi badanie przedmiotowe po którym zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną z krwi i zdecyduje o dalszym postępowaniu konsultacyjnym z odpowiednim specjalistą np z neurologiem.Warto przed wizytą wykonać podstawowe badania z krwi morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, kreatynina, magnez, potas, sód.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty