Jakie badania przed operacją przepukliny pępkowej i brzusznej?

Witam , Mam pytanie czy przed operacja przepukliny pepkowej i brzusznej zalecane sa jakieś badania ? Jakie znieczulenie powinno być przy takiej operacji ? Moj tata bedzie mial operacje ma 56 lat nie występowały u niego żadne problemy z sercem Będę wdzięczna za odpowiedz Pozdrawiam Ania

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Witam, Ponieważ Tata ma 58 lat - do takiego zabiegu powinien zostać przebadany internistycznie (kardiologicznie) aby ryzyko zabiegu było jak najmniejsze. Badania konieczne: grupa krwi, morfologia, jonogram, rtg płuc.
Tego typu zabieg - wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.
W tym wieku, przy braku obciążeń kardiologicznych , i przy odpowiednim przygotowaniu - ryzyko jest znikome
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

W trakcie przygotowania do zabiegu musi być potwierdzony ogólny stan zdrowia - stąd konieczne badania i konsultacja internistyczna kwalifikująca do znieczulenia. Zwykle potrzebne są morfologia, układ krzepnięćia krwi, ogólne badanie moczu, rtg płuc i zapewne ekg. Pozdrawiam