Jakie badania przeprowadzić, by sprawdzić problem niepłodności?

Witam, od dawna współżyje z moją kobietą bez zabezpieczeń i nadal nie mamy dzidziusia ..... do jakiego lekarza powinienem się udać i jakie wykonać badania ?? Oraz gdzie te badania mogę zrobić w mojej okolicy, jestem z Kujawsko - pomorskiego, Inowrocław ....

Pan powinien zacząć od rutynowego badania ogóllnego nasienia -tzw spermiogramu. Wykonuje je większość laboratoriów, na pewno te przy ośrodkach leczenia niepłodności. Trzeba nie współżyć od 3 do 5 dni i drogą masturbacji oddać nasienie do jałowego pojemniczka. Nastepnie w ciągu 1/2 godziny dostarczyć je do analizy. Nasienie w czasie transportu musi przebywać w temperaturze ciała. Nie potrzebuje Pan żadnego skierowania.