Jakie badania stwierdzą przyczyny zawrotów głowy?

Witam , mam 26 lat jestem zdrowym mężczyzna a od kilku dni mam okropne ciągłe zawroty głowy nie mam przy tym żadnych innych dolegliwości typu nudności pale papierosy i pije dużo kawy , czy to może być coś powaznego i jakie mogę wykonać badania ze to nic niepokojącego ?

Witam serdecznie,

Wskazana jest konsultacja z neurologiem, który na podstawie wywiadu, badania fizykalnego zleci odpowiednie badania celem ustalenia rozpoznania.
Jeśli wizyta u neurologa byłaby odległa sugeruje udać się do swojego lekarza rodzinnego celem konsultacji Pana dolegliwości.

Pozdrawiam.

W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad pozwala wstępnie ukierunkowac diagnostykę i dobrac odpowiednie leczenie. Inaczej postępuje się w zawrotach głowy pochodzenia ośrodkowego, i tym zajmuną się neurolodzy; inaczej w zawrotach głowy pochodzenia " usznego" i tym zajmuja się laryngolodzy.
Przyczyny zawrotów głowy mogą też byc inne np zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, zmiany w naczyniach domózgowych.
Proszę udac się do lekarza zamiast diagnozowac na własnę rękę, lista badań może byc długa, kosztowna i niekoniecznie przynieśc rozwiązanie problemu.