Jakie badania wykonać, by wykluczyć nowotwór trzustki?

Jakie badania wykonać, by wykluczyć nowotwór trzustki? Zwłaszcza, gdy nowotwór może pojawić się przez geny. Dziadek (od strony ojca) zmarł na nowotwór trzustki, a babcia (od strony matki) na zapalenie trzustki, tak więc ewentualne zagrożenie genetyczne pochodzi od obu rodziców (dziadków z obu stron).

Proszę zrobić usg jamy brzusznej, dokładniejszym badaniem jest tomografia komputerowa ( jeżeli istnieją wskazani do w jej wykonania)i oczywiście enzymy trzustkowe.
Nowotwór i zapalenie to 2 różne choroby. Zapalenie nie daje zagrożenia genetycznego nowotworem.