Jakie badania wykonać przy bólu brzucha u dziecka?

Dzień dobry, moja 5 letnia córka ostatnio skarży się na bóle brzucha. Bóle nie są dotkliwe, córka mówi, że ją boli brzuszek ale nie rezygnuje z zabawy. Oprócz tych bóli, córka nie ma żadnych innych objawów. Martwię się bo taka sytuacja utrzymuje się już od paru tygodni z częstotliwością co 2 dni. Jaka może być przyczyna? Jakie badania ewentualnie wykonać? Dziękuję.

Szanowna Pani

usg brzucha, morfologia badanie ogólne moczu, posiew moczu i kału, w tym na bakterie i na pasozyty, lamblia, krew też- cRp i ob.
ige swoiste panel pokarmowy 20 alergenow- alergia.
kał na krew utajoną.

wyniki można przesłać bez danych osobowych na inny darmowy portal wirtualnej polski:
https://forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre

zobaczę i odpowiem.

jakie dziecko oddaje stolce?? mocz??coś się zmienilo

proszę. pisać na ten portal powyżej po wykonaniu badan