Jakie badania wykonać przy podwyższonym PTH?

witam mam podwyzszone pth 100 wapn w normie wit d3 25ng niedobór endokrynolog podejrzewa gruczolaka reumatolog przypisał wit d3 1000jm odkąd biorę d3 pth spadło do 85 usg ani tomograf nic nie wykazał przeczytałem ze podwyzszone pth moze miec zwiazeek z niedoborem wit d3 nie wiem co dalej robic endokrnolog mam wrazenie ze nie ma pomysłu co dalej nie wie jakie badnia zlecic

Lek. Tomasz Budlewski

czy była scyntygrafia? dobowa zbiórka moczu na poziom wapnia i fosforanów.