Przerost przytarczyc a niedobór witaminy D3
Czy z powodu przewlekłego niedoboru wit. D3 (mam poziom 12 przy normie lab, od 30) możliwe jest pojawienie się w usg przerostu przytarczyc o charakterze gruczolaka.Czekam na wynik biopsji, ale sam endokrynolog nie był pewien, czy jest to biopsja guzka tarczycy czy przytarczyc, bo guzek hipoechogenny jet na tylnym dolnym biegunie tarczycy przy tchawicy.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, sam niedobór wit D nie powinien spowodować takich dolegliwości. Trzeba na pewno zbadać poziom PTH oraz wapnia i poczekać na wynik biopsji. Pozdrawiam